HTML

Ingyen Sportfogadás

Ingyen kaszinó bónusz

Tuti Sport Tippek

Sportfogadás tippek, statisztikák, elemzés

Friss topikok

Archívum

További leckék, amiket megtanultam.

2013.09.20. 11:49 tipp 1x2

Van még megszívlelendő tanács a sportfogadást űzőknek. Számomra mindenképp lényegesek.

Soha ne kockáztass többet a pénzedből, mint amennyi megengethető, hogy elveszítsd! Gondolj arra, miből fogod visszanyerni az esetleges elvesztett tétet! Sokszor van úgy, hogy azt mondjuk, ez tuti tipp, 100%, hogy bejön, és ezeket a tippeket képes az ember jóval nagyobb téttel megjátszani. Azonban számolni kell azzal is, hogy ezek a biztos tippek is lehetnek vesztesek. És biztos vagyok benne, hogy a kedves Olvasó is volt már ilyen helyzetben. Megfogalmazhatunk tehát egy újabb aranyszabályt: nincs tuti tipp. Bármire is tegyük tétjeinket, mindig tartsuk szem előtt, hogy hibázhatunk. És ha bekövetkezik, a számlánkon lévő maradék pénzt kell használjuk a veszteség visszahozására.
Legyen szisztémád az eseménykiválasztást illetően! Ajánlom minden sportfogadónak, hogy alakítson ki egy kiválasztási módszert, amelynek segítségével meg tudja határozni, hogy kire/mire fogad. Sokan vannak, akik találomra teszik meg tétjeiket. Pl. újpest drukker vagyok, és a csapat tuti nyerni fog ezen a meccsen. Vagy egy Sevilla-Shakhtar Donetsk meccset nézve azt mondja: tuti Sevilla győzelem, melyik országbéli is ez a Shakhtar Donetsk, nem is hallottam még róla, de a Sevilláról már igen. Nos, én azt mondom, jobb egy rossz, veszteséges szisztémát használni és ahhoz tartani magunkat, mint az előbb leírt módon cselekedni. Ugyanis, ha nem vagy következetes az eseménykiválasztást illetően, nem tudod meghatározni a múltbéli fogadásaidat elemezve, hogy hol hibáztál, annak érdekében, hogy csökkentsd a veszteségeidet. Azonban ha van egy szelekciós rendszered, amihez persze tartod is magad, visszamenőleg a megtett nyertes ill. vesztes tippjeid elemzésénél rávilágíthatsz azokra a tényezőkre, amelyek egyrészt segítségedre voltak a nyereségeknél, másrészt pedig veszteséget okoztak. Ennek eredményeképpen pedig módosíthatod a rendszered annak érdekében, hogy még jobb legyen a találati arányod, és mégtöbb nyereséget könyvelhess el. És itt jön az a lépés, amit sosem voltam képes megtenni: teszteld a rendszert - papíron és nem élőben, valós tétekkel. Valószínű, hogy értelmes dolog lenne, de mivel én sem tartom be, nem sorolom a számomra felállított szabályok közé. Megemlítést azonban mindenképp megérdenmel.
Folyamatosan elemezd a múltbéli sportfogadó tevékenységedet! Erről a fentiekben már részletesen írtam.
Legyen terved, hogy miként is határozod meg az egyes téteket a tippjeidhez. Azaz használj money management-et. Célszerű mindezt a találati arány és a tippelési mintánk figyelembevételével kialakítani. Ez a téma - mint számos másik is - külön bejegyzés(eke)t érdemel, ami szerepel is jövőbeli terveim között.
Az önfegyelem a sportfogadó nagyon fontos jellemvonása kell legyen. Ugyanis nagyon nagy szükség van rá, hogy tartani tudjuk magunkat minden esetben a szisztémánkhoz, akkor is, ha beleszalasunk egy bukószériába. Sokan hajlamosak arra - a múltban én is az voltam - hogy a veszteséget gyorsan vissza akarják hozni, és ennek érdekében eltérnek a stratégiájuktól, és emelik a tétet. És ez a húzás nem mindig jön be, és akkor még nagyobb veszteség lesz az eredmény.
Hangsúlyt helyeznék még az eseményekkel kapcsolatos "érzés"-re. És itt nem az adott eseménnyel kapcsolatos megérzésekre ill. érzelmekre gondolok. Gyakorlatom szerint, ha egy tipp a szelekciós rendszerem minden rostáján átmegy, és ha csak szemernyi rossz érzésem is van vele kapcsolatban, már szóba se jöhet mint megfogadandó tipp. Viszont ha pozitív érzésem van a tippel kapcsolatosan, akkor ez az utolsó lépés a megfogadásához vezető úton.

Szólj hozzá!

Címkék: elemzes strategia szisztema

A bejegyzés trackback címe:

https://tutisporttippek.blog.hu/api/trackback/id/tr975524904

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása